Preferencyjne pożyczki dla przedsiębiorców

Strefa Przemysłowa Północ

Preferencyjne pożyczki dla przedsiębiorców

Właśnie ruszył nabór na preferencyjne pożyczki dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Pośrednikiem w ich udzielaniu jest Szczeciński Fundusz Pożyczkowy, który wygrał konkurs Duże Pożyczki Inwestycyjne w ramach dobrze znanego lokalnym przedsiębiorcom Zachodniopomorskiego Funduszu Powierniczego JEREMIE.

 

Szczeciński Fundusz Pożyczkowy ma do udzielenia pożyczki na kwotę 47,5 mln zł. Jedna firma może ubiegać się nawet do 27 mln zł. O pożyczkę mogą starać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa ze Szczecina, gmin ościennych i powiatu stargardzkiego, które będą chciały realizować projekty miejskie o charakterze rewitalizacyjnym. Projekty mogą dotyczyć całego województwa, ale muszą być powiązane z terenami zdegradowanymi, czyli tymi, które są objęte Zintegrowanym Planem Zrównoważonego Rozwoju Obszarów Miejskich. W Szczecinie obszary te są wyszczególnione m.in. w Lokalnym Programie Rewitalizacyjnym.

 

Pożyczki będą preferencyjnie oprocentowane, w granicach 1-2 procenta, a więc dużo mniej niż przy bankowych kredytach komercyjnych dla firm. Będą udzielane na okres nawet 17 lat, co jest ofertą niespotykaną na polskim rynku. Pożyczkobiorca nie poniesie żadnych opłat i prowizji związanych z udzieleniem pożyczki i będzie mógł skorzystać z 2-letniej karencji w spłacie kapitału.

 

– Cieszymy się, że zostaliśmy kolejny raz docenieni, to utwierdza nas w przekonaniu, że jesteśmy postrzegani jako wiarygodny partner. – mówi Krzysztof Nowak, prezes Szczecińskiego Funduszu Pożyczkowego. – Dzięki inwestycjom, które dostaną od nas pożyczkę będzie żyło się lepiej i bezpieczniej, a obszar, który do tej pory nie należał do reprezentacyjnych, zacznie żyć.

 

Szczeciński Fundusz Pożyczkowy jest instytucją wspierającą lokalnych przedsiębiorców, wspólnoty mieszkaniowe i organizacje pozarządowe poprzez udzielanie pożyczek. Spółka istnieje od 2004 roku, jego właścicielem jest Gmina Miasto Szczecin. Do tej pory udzieliła już łącznie około 400 pożyczek na kwotę 58 mln zł. Od 2004 SFP udziela ich także w ramach unijnej Inicjatywy Jeremie. Beneficjentami dotacji były m.in. takie znane miejsca w Szczecinie jak lodziarnia Lody Marczak, restauracja Ceglana i ONLY Kebab. Przedsiębiorcy doceniają SFP za proste i nowoczesne rozwiązania, które często wygrywają ze skomplikowanymi procedurami stosowanymi przez wiele instytucji finansowych.

 

Więcej informacji na temat projektu Duże Pożyczki Inwestycyjne i Regulamin:

http://sfp.szczecin.pl/regulamin-pozyczka.htm

 

Wnioski można pobrać tu:

http://sfp.szczecin.pl/pobierz-pozyczka.htm

 

 

Kontakt dla prasy:

Sylwia Turkiewicz

sylwia@stacjadalej.pl

tel. 795 011 206